top of page
  • Zdjęcie autoraJan Przyrowski

JAN DRUGIM KARTINGOWYM WICEMISTRZEM ŚWIATA FIA!

Po dwóch ekscytujących dniach kwalifikacji dotarliśmy do decydujących chwil Kartingowych Mistrzostw Świata FIA w Sarno. Janek zaczął niedzielne zmagania najlepiej, jak tylko mógł - triumfując w Super Heacie A, dzięki czemu wywalczył sobie start z drugiej pozycji do wielkiego Finału.


Niestety, zazwyczaj rozpoczynanie wyścigu z zewnętrznej linii wiąże się z dużym ryzykiem utraty pozycji. Nie inaczej było tym razem. Jan w pierwszym zakręcie osunął się w klasyfikacji, a do tego wyjechał poza tor, ratując sytuację. Ostatecznie kierowca Tony Karta powrócił do akcji na odległej, piętnastej pozycji, i był zmuszony do gonienia czołówki.


To, jaką pogoń zaprezentował nam Janek na przestrzeni całego wyścigu, zasługuje na oddzielną pochwałę. Kierowca z Rossoszycy w mgnieniu oka odrobił stratę i dołączył do czołówki walczącej o podium. Do końca wyścigu oglądaliśmy już pasjonującą rywalizację najlepszych kierowców kategorii OK Junior na świecie - w tym Janka!


Po siedemnastu okrążeniach emocji Jan został sklasyfikowany jako trzeci, dzięki czemu stanął na trzecim stopniu podium w Kartingowych Mistrzostwach Świata FIA! Janek oczywiście odczuwa pewien niedosyt, mając pełną świadomość swojego potencjału, ale nie zmienia to faktu, że pokazał się z naprawdę świetnej strony!

17 wyświetleń
bottom of page