top of page
  • Zdjęcie autoraJan Przyrowski

JAN PIĄTYM KIEROWCĄ WINTER SERIES 2022

Mamy dziś dla Was raport z toru Franciacorta, gdzie Janek w sobotę i niedzielę ścigał się w ramach Winter Series Champions of the Future. Po zajęciu piątej lokaty w czasówce, Jan trafił do grupy A na sobotnie Heaty.


Kierowca Tony Karta w sobotę dał z siebie 100%, zaczynając dzień od drugiego miejsca w wyścigu grup A i D. W kolejnym starcie tego dnia (Heat A-B) Janek powtórzył ten rezultat, kładąc solidne fundamenty pod dobrą pozycję startową w niedzielę. Ostatni wyścig Jana w ramach kwalifikacji, czyli Heat A-C, był trochę bardziej problematyczny. Kierowca z Rossoszycy w pewnym momencie znalazł się na ósmej lokacie, tracąc kilka miejsc na pierwszych kółkach, ale później udało mu się odzyskać cztery pozycje i zakończyć ściganie na P4.


Janek wypracował sobie trzecią pozycję w stawce Juniorów po Heatach. Po starcie do niedzielnego Super Heatu Jan utrzymywał się w pierwszej trójce, jednak bieg został przerwany czerwoną flagą. Po restarcie Janek znów trzymał się w grupie walczącej o zwycięstwo, jednak na ostatnich okrążeniach stracił kilka lokat i dotarł do mety na siódmej pozycji. Po zsumowaniu wyników kwalifikacji i Super Heatów, Jan był czwarty w stawce OK Junior.


Następnie przyszła pora na niedzielny finał, do którego kierowca Tony Karta startował z czwartego pola! Niestety zewnętrzna linia kolejny raz w ten weekend nie była najlepszym miejscem do startu i Jan szybko stracił kilka pozycji, które musiał później odrabiać. Zawodnik z Rossoszycy robił co mógł, aby awansować jak najwyżej w stawce finału. Jego pościg zakończył się na piątej lokacie, którą Janek podsumował start na Franciacorcie.

2 wyświetlenia
bottom of page