top of page

JANEK MISTZREM ŚWIATA!

Zaktualizowano: 5 lip 2021

17.10.2020 - Ten dzień zapisze się w historii Janka na zawsze i to złotymi zgłoskami! Janek wygrał finał światowy ROK CUP i tym samym został Mistrzem Świata kategorii Mini Rok!


ROK CUP Superfinal 2020 w ostatniej chwili przeniesiono na tor Franciacorta, więc kierowcy stali przed dużym wyzwaniem. Na szczęście Janek szybko przystosował się do panujących warunków i wygrał swoją grupę w czasówce. Czas 1:07.636 dał mu drugie miejsce w całej stawce Mini Roka i przydzielenie do grupy E.

Kierowca AV Racing zdominował wyścigi kwalifikacyjne, wygrywając wszystkie trzy, w których startował! Był on jedynym kierowcą w stawce Mini, który tego dokonał. Wyścig finałowy był niesamowicie wyrównany i nawet nie potrafimy zliczyć, jak często czołowa piątka wymieniała się pozycjami. Jan odnalazł się w tym całym chaosie najlepiej i w odpowiednim momencie przypuścił atak na fotel lidera! Kierowca z Rossoszycy nie oddał prowadzenia w końcówce, popisując się wyśmienitą jazdą defensywną.


Tym samym udało się poprawić wynik z 2019 roku, gdy Jan był trzeci. Tym razem Janek Przyrowski zabiera do domu puchar za PIERWSZE MIEJSCE! Bardzo dziękujemy za doping przez cały weekend!

5 wyświetleń
bottom of page