top of page

PECHOWY KONIEC 3. RUNDY WSK SUPER MASTER SERIES 2022

Kolejny weekend to dla Jana kolejna okazja do udziału w zawodach na najwyższym poziomie. Tym razem kierowcy spotkali się na torze La Conca, aby wziąć udział w trzeciej rundzie WSK Super Master Series. W piątek kierowca fabrycznego Tony Karta zanotował czas na poziomie 45.446 w czasówce, co dało mu 14 miejsce w stawce OK Junior i przydział do grupy D na Heaty. W tym samym dniu zawodnik z Rossoszycy wystartował jeszcze w dwóch wyścigach, w których zajmował kolejno pierwsze i szóste miejsce!


W sobotę Janek miał przed sobą jeszcze dwa Heaty, które decydowały o ustawieniu na starcie do niedzielnych prefinałów. Reprezentant Tony Karta znakomicie otworzył sobotnią rywalizację, triumfując w Heacie D-E. Na koniec rywalizacji w kwalifikacjach Jan niestety zanotował jeden bieg bez dotarcia do mety. Na szczęście jego poprzednie rezultaty sprawiły, że i tak uplasował się w pierwszej dziesiątce po Heatach, zapewniając sobie start z piątego pola do Prefinału B.


W niedzielę kierowcy kategorii OK Junior brali udział w decydujących wyścigach na torze La Conca. Na początek Jan ruszył do Prefinału B, gdzie przekroczył linię mety na 5 pozycji, jednak kara 5 sekund zepchnęła go na P9. Następnie podliczono wszystkie punkty, które kierowcy zgromadzili na swoich kontach do tej pory - Janek w tej tabeli znalazł się na 13 miejscu.


Właśnie z tego miejsca kierowca fabrycznego Tony Karta ruszał do finału. Na pełnym dystansie toczył on zacięty bój o wejście do pierwszej dziesiątki. Niestety nie udało się zrealizować tego planu - Janek nie dotarł do mety, kończąc ściganie na dwa okrążenia przed końcem wyścigu. Wielka szkoda, tempo przez cały weekend było na miejscu. Dziękujemy za doping!

2 wyświetlenia
bottom of page