top of page
  • Zdjęcie autoraJan Przyrowski

WALKA DO KOŃCA W CASTELLETTO

Trofeo Andrea Margutti - 13-15.11


Jan rozpoczął rywalizację w 31 edycji prestiżowego Trofeo Andrea Margutti 13 listopada. Impreza rozgrywana była we włoskim Castelletto di Branduzzo. Kierowca AV Racing pokazał się z bardzo dobrej strony w czasówce, wygrywając swoją grupę z wynikiem 53.572s. W heatach Jan nie miał łatwego życia, dwukrotnie utrzymując się w ścisłej czołówce i tracąc bardzo dużo pozycji w drugiej połowie wyścigów. Dopiero ostatni wyścig kwalifikacyjny zakończył się drugim miejscem kierowcy AV Racing.

Jan musiał jeszcze wziąć udział w repasażu o prawo do startu w przedfinale. Kierowca AV Racing pokazał w tym wyścigu, że jego miejsce jest w czołówce stawki - fantastyczne tempo potwierdzone najlepszym czasem wyścigu (54.282)! Jan przekroczył linię mety jako pierwszy ze sporą przewagą. Niestety kara zepchnęła go na 3 pozycję. Mimo wszystko udało się wywalczyć awans.


Janek był zdecydowanie jedną z gwiazd przedfinału. Kierowca z Rossoszycy był tym, który zyskał najwięcej pozycji względem miejsca startowego - aż OSIEMNAŚCIE! Jan finiszował na P13, notując ponownie jeden z najlepszych czasów wyścigu. W finale Jan ponownie wspiął się na wyżyny swoich możliwości, notując awans z 13 miejsca na szóste. Po perypetiach z heatów jesteśmy bardzo dumni z tego, jak Janek powrócił do gry! Dziękujemy wszystkim za doping!

1 wyświetlenie
bottom of page